Opolski KORWiN o kwocie zwolnionej od podatku…

Podwyższenie kwoty wolnej od podatku jest jednym z postulatów KORWiN-u, czyli Koalicji Odnowy Rzeczpospolitej, Wolności i Nadziei. Partia powstała w wyniku rozłamu w Kongresie Nowej Prawicy, poprzedniego ugrupowania Janusza Korwin-Mikkego.

– Budujemy nasze struktury na bazie działaczy poznanych wcześniej, ale dołączają do nas nowi członkowie – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Łukasz Szewczyk, szef struktur opolskich. – W tej chwili w 75% województwa mamy już naszych sympatyków, którzy będą koordynować nasze działania na terenie gmin, zgłaszając chętnych do udziałów w komisjach wyborczych i zbierając podpisy na listach poparcia dla naszego kandydata na prezydenta Janusza Korwina-Mikkego.

Działacze partii wskazywali, że obecna władza nie spełniła swoich obietnic wyborczych. – W drodze po władzę PO obiecywała prosty i stabilny system podatkowy oraz obniżkę niektórych podatków – przypominała Anna Orłowska. – Co zostało zrealizowane z obietnic? System podatkowy jest dalej niejasny i daje duże pole do nadużyć. Podwyższono m.in. podatek VAT, pozostawiono podatek Belki.

Anna Orłowska zwróciła też uwagę, że obecna władza podnosi podatki w sposób jawny, ale również ukryty. – Mamy tu na myśli kwotę wolną od podatku, której wysokość nie zmieniła się od 2009 roku. Wysoka kwota wolna służy rozwojowi przedsiębiorstw, natomiast Polska z kwotą wolną w wysokości 3091 zł stawia nas w ogonie Europy. W 2009 roku ta kwota była równowartością 8 pensji minimalnych, teraz stanowi około 2.
Rafał Łężny, rzecznik prasowy przypomniał, że sześciu z siedmiu opolskich parlamentarzystów głosowało za utrzymaniem obowiązującej kwoty wolnej od podatków.

W Kongresie Nowej Prawicy na Opolszczyźnie było 150 członków i sympatyków. 80% z nich przeszło do nowego ugrupowania KORWiN. – Zasady przystąpienia do naszej partii są prostsze – dodaje Łężny.

24opole.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *